Wywiad z Wojtkiem Gniazdem Pawlusiakiem!

gniazdo wojtek pawlusiakPamiętam jak poznałem Wojtka jakieś 3 sezony temu w Bytomiu na jakimś jamie na szczocie, gdy strasznie rzucał zwłokami robią różne slajdy na tamtejszych przeszkodach… Był zupełnie nie wyróżniającą sie z tłumu riderów personą….
Po tych 3 sezonach stał się jednym z najlepszych jibberów w Europie.. Gniazdo jest typowym przykładem talentu, który można wykrzesać z odpowiedniej osoby poprzez cieżką pracę… I nie trzeba jeździć od 5tego roku życia…
Zawsze pozytywnie nastawiony i uśmiechnięty… Pozdro G! – tekst Michał Mutek Zieliński

Siema Gniazdo jak zdrowie?

Dzięki, nie narzekam narazie na kontuzje. Trochę bolą mnie plecy ale to dlatego, że nie ma mojej masażystki:)

Jak wygląda sprawa Twojego sponsoringu, od tego sezonu jeździsz dla europejskiego Burtona?

Tak zgadza sie. Podpisalem z nimi kontrakt, z którego można wywnioskować, że im więcej będę się pokazywał tym więcej pieniążków będę mógł zarobić. Czyste marketingowe podejście…

Poznałeś już jakiś prosów? Kiedy będziemy mogli zobaczy pro model Wojtka Gniazdo Pawlusiaka?

Na promodel będzie trzeba jeszcze poczekać, a co do prosów to poznałem już ich sporo, np. Max Legend, Hans Ahlund, Kareem el Rafie, Tadej Valentan, Alex Cantin, Etienne Tremblay, Michi Zirngibl, Flo Burgel, Moone Moonsberger, Marc Swoboda, i kilku innych.

Ostatnio wygrałeś kolejną z rzedu edycję horsefeathers city jib 2007. Jak podoba Ci się czeska scena snowboardowa i to jak podchodzą do organizacji zawodów?

Tak wygrałem. Dostałem zaproszenie od Riciego Skandery i wykorzystalem je:) Czesi podchodzą dużo bardziej profesjonalnie niż Polacy do organizacji dlatego tak dużo imprez snowboardowych powstaje u nich. Szkoda, że w Polsce nie jest tak jak u nich, a co do czeskiej sceny snb to jest bardzo progresywna i z zawodów na zawody pokazują nowe triki.

Z racji, że trochę rzuca Cię ostatnio po różnych zawodach i miejscówkach w Europie z kim lubisz najbardziej jeździć i gdzie?

Najbardziej lubię jeżdzić z Marciem Swoboda i Bazsim Takaczem, a jeśli chodzi o miejsca to najbardziej lubię Dachstein i les2alpes.

Poza snowboardem co najbardziej lubisz w wojażach związanych z deską?

Oglądanie nowych fascynujących miejsc i poznawanie nowych ludzi bo poznawanie nowych ludzi = zdobywanie nowych kontaktów:)

Super, jakie plany na ten sezon, może podbój Ameryki i part w MDP?

Ostatnio jeździlem trochę po zawodach, teraz chcę posiedzieć w Polsce i ponagrywać z MEP, później mamy trip z method tv, początkiem lutego przyjeżdzają do mnie Kanadyjczycy, którym pokażę kilka ciekawych miejsc, a oprócz nich chcą przyjechać także Słoweńcy i chlopaki z isenseven, więc jest trochę roboty…

Co byś robił gdybyś nie mógł jeździć na desce?

Nie wiem, nie myślałem o tym ale na pewno robiłbym coś pożytecznego.

Który kraj ma najlepsze groupies? może jakiś przykład?

Ostatnimi czasy nie interesuję się groopies.

Jesteś single czy już poszedł shotgun na Ciebie?

Już jestem zaszotganowany:)

Idealny dzień w życiu Wojtka Gniazda Pawlusiaka?

Idealny jest wtedy kiedy jazda sprawia mi przyjemność, bo kiedy robię coś na siłę to już nie jest fajnie… a takim przykładem na idealny dzień był cały tour red bull drive by w tym roku bo jazda tam sprawiała mi
niesamowitą przyjemność.

Najgorsza przygoda alkoholowa jaka Ci się przytrafiła?

Okej, sylwester 06/07, nie pamiętam nic, dwa dni przed i dwa dni po i non stop kiedy tylko wstawałem piłem i spadałem i później podnosiłem się i znowu wstawałem i znowu podnosiłem itd itd…. nie polecam takich maratonów….

Gdybyś wygrał w totka 10 mln jaki byś postawił snowpark?

Gdybym miał wymieniać przeszkody które chciałbym tam mieć nie zmieściłbym się tutaj w ramówce:) Ale napewno byłby najbardziej profesjonalnym z wszystkich snowparków i cały świat przyjeżdżałby w nim nagrywać.

Pytanie o przeszłość, ile razy skoczyłeś z Wielkiej Krokwi gdy byłeś narciarzem?

Nigdy nie liczyłem ale ja trenowałem skoki 10 lat i prawie codziennie robiłem od 4 do 6 lub 7 skoków, wszystko zależalo od formy. Generalnie rzecz biorąc dużo:)

BIO:
imię i nazwisko: Wojtek Pawlusiak
wiek: 21
sponsorzy: burton, analog, gravis, brenda, red bull
urodziny: 27.02
ustawienie wiązań: 18, 15
deska: burton dominant, custom
wiązania: burton triad, cartel, custom brew
buty: burton boxer, ion

Wojtek gniazdo Pawlusiak, Gniazdo jibbingWojtek aka gniazdo, Pawlusiak, GniazdoWojtekGniazdoPawlusiak, GniazdoWojtek, jibb, snowboard, Pawlusiak, GniazdoWojtkiem Pawlusiakiem, GniazdoWojtek, gniazdo  Pawlusiak, Gniazdogniazdo, Wojtek Pawlusiak, Gniazdo

19 myśli nt. „Wywiad z Wojtkiem Gniazdem Pawlusiakiem!

  1. dobry ale szkoda ze taki krotki wywiad. pierwsze i czwarte zdjecie kozak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>