Taddy Błażusiak po raz 3 zwycięża w Red Bull Hare Scramble

W niedzielę, 14 czerwca, Polak Tadeusz Błażusiak, trzeci raz z rzędu wygrał najtrudniejsze zawody off-road motocross Red Bull Hare Scramble. Podczas 15-tego finału na górze Erzberg w Austrii wystąpiło 500 motocyklistów z całego świata, jednak żaden z nich nie był w stanie przegonić Błażusiaka.

Po raz pierwszy w 15-letniej historii zawodów Red Bull Hare Scramble trzy zwycięstwa należą do 1 zawodnika! Polak, Taddy Błażusiak obronił tytuł udowadniając tym samym iż jest niekwestionowany liderem najtrudniejszych na świecie zawodów enduro. Na miejscu drugim uplasował się zawodnik z Wielkiej Brytanii ? Graham Jarvis, a na trzecim Niemiec ? Andreas Lettenbichler.

?Miałem kiepski start, a na pierwszym zjeździe przez leżącego na drodze zawodnika wypadłem z trasy. Byłem na 12 miejscu. Minęło 40 minut nim udało mi się nadrobić straty i dogonić prowadzących. Nawet na chwilę nie odpuszczałem gazu? komentuje Błażusiak. ?W tym roku trasa była bardzo trudna, o wiele bardziej niż ubiegłoroczne. Na tego typu zawodach wszystko się może zdarzyć ? dlatego tak bardzo się cieszę, że wygrałem? dodaje.

Pomimo początkowych trudności Polak zakończył wyścig 42 minuty przed Grahamem Jarvisem (Wielka Brytania). Samo dotarcie na linię mety wyścigu Red Bull Hare Scramble jest już wielkim osiągnięciem.

Wyniki Red Bull Hare Scramble 2009

1. Taddy Błażusiak (Polska)
2. Graham Jarvis (Wielka Brytania)
3. Andreas Lettenbichler (Niemcy)

Link do wywiadu

3 myśli nt. „Taddy Błażusiak po raz 3 zwycięża w Red Bull Hare Scramble

  1. brawo brawo!!na 72 pozycji tez ziomek dobrze jechal i z okolic BBa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>