Solny Downhill – fotorelacja

W dniach 3-5 kwietnia już po raz drugi w Bochni odbyły się zawody w zjeździe ?rowerowym ? Solny Downhill. Wszystko rozgrywało się w szybach kopalni soli na głębokości ponad 200 metrów pod ziemią, więc nie trzeba chyba podkreślać wyjątkowości tej miejscówki…
W piątek przez pół dnia trwało zwożenie riderów, rowerów, tobołków i osób towarzyszących, aby koło północy wszyscy znaleźli się na dole. Należy dodać, ze planowo wszyscy mieli tam pozostać do końca zawodów, czyli do niedzieli. Nie stanowiło to problemu, gdyż dla ponad dwustu osób znajdowała się sala z łóżkami, stołówka i dwie toalety.
Na liczącej 800 metrów trasie pełnej band i skoczni zawodnicy walczyli w 4 kategoriach: Kobiety, Pro, Hobby Full i Hobby Hardtail. Trasa biegła dwoma poziomami (212 i 250 metrów pod ziemią), a łączyła je 142 metrowa pochylnia o 38 metrowej różnicy poziomów.
Organizatorzy trochę wtopili ogólnym brakiem informacji. Ja akredytacje dostałem o godzinie 17 w piątek, tuż przed wyjazdem. Ponadto, zwłaszcza na początku, panowało wielkie zamieszanie, gdyż nikt nie wiedział gdzie i kiedy ma startować, a na 10 minut przed planowanym startem ogłaszano pół godzinne opóźnienie, lecz jak już wcześniej wspominałem, to miejsce miało potężny potencjał, więc nikt nie przejmował się obsuwą.
Dość długo trwało opuszczanie kopalni w niedzielę, a to z racji, że dwie windy wywoziły wszystkich w tym samym czasie a do jednej windy wchodził jeden zawodnik z rowerem plus ewentualnie osoba bez roweru.
Wyjście na powierzchnię było niezłym szokiem, przede wszystkim za sprawą trzydniowego przyzwyczajenia do sztucznego oświetlenia i temperatury około 15 stopni. Nikt się chyba nie zdziwi, że pogoda w Bochni była taka jak w całej Polsce, czyli zupełne lato ? słonko bez chmurki i około 20 stopni.

wyniki:

Kat. Kobiety
1. Anna Sojka (2:06.47)
2. Katarzyna Górnicka (2:17.49)
3. Justyna Głownia (2:24.33)

Kat. Pro
1. Ondrej Barta (1:30.21)
2. Remek Oleszkiewicz (1:33.58)
3. Michał Kollbek (1:33.78)

Kat. Hobby Hardtail
1. Artur Simon (1:29.49)
2. Michał Cervenka (1:36.15)
3. Daniel Kisson (1:37.13)

Kat. Hobby Full
1. Marcin Naczyk (1:34.39)
2. Jakub Wicher (1:37.65)
3. Grzegorz Maciejewski (1:38.10)

Pełne wyniki TUTAJ
Foto – Tadek „Jezier” Jezierski

solny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhillsolny downhill

6 myśli nt. „Solny Downhill – fotorelacja

  1. nie mam nic przeciwko rybie ;) tylko pierwszy raz obejrzałem tyle naraz z ryby haha

  2. Ja tam przeciwko rybiemu nic nie mam ;-) A pod ziemią rzeczywiście ciasno było ;p
    (sama mam 90% z fiszajki;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>