Ronnie Renner – w Spodku!

masters of dirt logo
Gwiazdą polskiej edycji Masters Of Dirt będzie Ronnie Renner (USA) – jeden
z najlepszych zawodników w historii Freestyle Motocrossu, wspaniały showman
i rekordzista świata w motocyklowym skoku wzwyż. Kilka fotek Ronniego w czytaj więcej.
Bilety na www.ticketpro.pl

Chociaż nie wykonuje ekstremalnych kombinacji salt, to i tak ściąga tłumy na każde zawody. Jest jeżdżącą legendą Freestyle Motocrossu i jedną z najbarwniejszych postaci w tym sporcie, a do tego rekordzistą świata w skoku wzwyż! Panie i Panowie ? już 17. i 18. października wystąpi?

Ronnie Renner. Na motocyklach jeździ od trzeciego roku życia, ma 31 lat i coraz częściej rywalizuje z o połowę młodszymi zawodnikami. Sportowa emerytura? Nic z tych rzeczy! W lipcu tego roku Amerykanin ustanowił w Santa Monica rekord świata w skoku wzwyż, wylatując ze specjalnej rampy quarterpipe na wysokość 18,03 m! Jak na razie nie widać śmiałków gotowych do pobicia tego osiągnięcia.

„Ren Dawg” jest wybitnym specjalistą w dyscyplinie Highest Air lub jak mówią w jego ojczyźnie: Step-Up. Zdobył w tych konkurencjach dwa złote medale na igrzyskach X-Games, w 2007 roku w USA – z powodzeniem wprowadzając wtedy do gry motocykl z silnikiem czterosuwowym – i kilka dni temu w Meksyku. Wygrał w Highest Air również podczas zawodów na warszawskim stadionie X-lecia, prowadząc swój team do zwycięstwa drużynowego. Na koncie ma również sukcesy w regularnym Freestyle Motocrossie. Triumfował w Mexico City podczas X-Fighters 2005, a rok później stanął tam na drugim stopniu podium. Wielokrotnie finiszował w czołowej trójce podczas europejskich imprez halowych, udowadniając, że świetnie odnajduje się również na mniejszych arenach.

W wolnym czasie Ronnie ściga się na Supermoto (połączenie motocrossu z asfaltowymi wyścigami motocyklowymi), jeździ na snowboardzie i prowadzi szkołę jazdy w terenie. Z pewnością mógłby zostać profesorem w temacie Whipów, czyli maksymalnego wychylenia motocykla w bok podczas lotu. Lecąc prostopadle do kierunku lądowania, z głową poniżej osi kół, wprawia widzów w osłupienie. Z uśmiechem na ustach drwi z grawitacji, ciągle przesuwając granice możliwości człowieka i maszyny.

Na tle innych zawodników wyróżnia się również inną, bardzo ważną cechą: zawsze jeździ dla publiczności, w celu dostarczenia maksymalnej rozrywki. Cechuje go przy tym nienaganny styl techniczny połączony z dystansem wobec samego siebie. Chociaż oglądanie Rennera w powietrzu dostarcza niezapomnianych emocji, to wielu fanów oczekuje? momentu zakończenia przejazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>