RedBull X-Fighters Warsaw Supersession 2008

W sobotę zakończył się ostatni etap serii RedBull X-Fighters. Wszyscy już wiemy kto wygrał supersession oraz kto zwyciężył w ogólnej klasyfikacji, dlatego w tej relacji skupimy się bardziej na samej imprezie i ogólnym efekcie WOW, który jej towarzyszył. Fotorelacja vimo.pl w „czytaj więcej”.

Do Warszawy jednoosobowy skład Vimo.pl dotarł w piątek w połowie dnia w sam raz, żeby zdążyć odebrać akredytacje, zamówić i zjeść pizze oraz obadać wieczorną sesję treningową. Trening był lekkim rozczarowaniem, przy pustych trybunach bardziej ambitnie jeździł praktycznie tylko Pastrana. Podobna sytuacja miała miejsce na porannych treningach, gdzie na początku szalał Travis, a dopiero pod koniec dołączyli do niego pozostali zawodnicy z Liborem Podmolem na czele. Przykra sytuacja spotkała na piątkowej wieczornej sesji Andre Ville, który podczas jednego ze skoków nie opanował motoru, odepchnął go i wylądował na nogach łamiąc tym samym piszczel.

Bramy w sobotę otworzono ok. godziny 17tej pozwalając kibicom wybrać miejsca w momencie kiedy jeszcze było jasno. Pora dnia pozwalała również ocenić stan stadionu na parę tygodni przed wyburzeniem. Trzeba przyznać, że sytuacja stadionu pozwoliła ekipie RedBull’a na spore modyfikacje. Jeśli potrzebny był najazd z jednej strony, to po prostu tę stronę lekko wyburzono. Potrzebne były w jakimś miejscu schody, to je dobudowano. Stworzono też cztery trybuny siedzące osadzone na rusztowaniach, a pod każdą utworzono sektory z miejscami stojącymi.

Stadion X-Lecia nie był w ostatnich latach używany w jakikolwiek celach sportowych, nie mogło więc być mowy o typowym oświetleniu stadionowym. Tego po prostu nie było. RedBull specjalnie na X-Fighters wprowadził na koronę obiektu trzy dźwigi, na których zamontowano główne oświetlenie. Dodatkowo zamontowano szereg potężnej mocy szperaczy na koronie, a także szereg mniejszej mocy na torze. Efekt wizualny w nocy był niesamowity, a stadion można było zlokalizować z krańców miasta. Do kozackiego oświetlenia doszły w dniu imprezy bardzo dobrych klimatów rytmy muzyczne, podgrzewające publiczność. Całość, powiększona o doping publiczności i ewolucje zawodników, sprawiała niezapomniane wrażenie nieporównywalne chyba z żadną inna imprezą masową! Duże brawa należą się RedBull’owi.

Imprezie towarzyszyły również różne przerywniki nawiązujące do historii stadionu. Doświadczyliśmy więc przejazd rowerów, zomowców na motorach, a także tańce w strojach ludowych. Imprezę zakończył minister Drzewiecki oficjalnie gasząc światła na stadionie i kończąc jego długoletni żywot.

foto: adam chrabąszcz

xfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfightersxfighters

25 myśli nt. „RedBull X-Fighters Warsaw Supersession 2008

 1. Pingback: xfighters warsaw supersession - fotorelacja at adam.chrabaszcz.pl

 2. potwierdzam kazde slowo z relacji – bylo kozacko!

  adam, czemu nie wspomniales o zajebistym noclegu przed stadionem i biurze akredytacyjnym z przemilym personelem? :)

 3. fota 36 bezcenna! szatanskie fajerwerki tez wyjasnione. ale najlepsza i tak przedostatnia fota :P

 4. @jezier: spoko spoko, bedzie czesc 2 fotorelacji :) bedzie wspomniane o przemilych dziewczynach z redka i najbardziej wylansowanej furze na imprezie ;)

 5. 5 za foty, a 2 z historii
  „Doświadczyliśmy więc przejazd rowerów, zomowców na motorach…”
  MO to była milicja obywatelska panie kolego……..

 6. fajna fotorelacja. dobrze jest mieć akredytacje. ja nie staty nie miałem i musialem robić z płyty tylko.

 7. kali, ja pomimo akredytacji tez cisnalem z plyty i bylo w pyte

 8. ci z akredytacja nie mieli chyba pełnego wejscia na tor jak Nazdraczew i paru innych?

 9. kurwa raczej, to nie zawody na stozku zeby obsadzac kicker z kazdej strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>