Red Bull X-Fighters zwita 30 maj do Calgary

W najbliższą sobotę 30 maja w Calgary debiutujący zawodnicy freestyle motocross zmierzą się z czołówką światowej sceny FMX w drugim przystanku tegorocznej serii Red Bull X-Fighters. Meksykańską edycję zawodów wygrał nowicjusz Levi Sherwood, w Kanadzie w walce o pierwsze miejsce na podium spotka się z doświadczonymi zawodnikami…
Wygrana Nowozelandczyka podczas otwierającego przystanku Red Bull X-Fighters w Meksyku była zaskoczeniem dla wszystkich. 17-letni Levi Sherwood świętował swoje zwycięstwo na oczach ?40-tysięcznego tłumu zgromadzonego na największej na świecie arenie do walk byków Plaza de Monumental. Mat Rebeaud, który zajął trzecie miejsce w Meksyku, jedyne, co mógł zrobić to pogratulować spektakularnego przejazdu.

Tegoroczna seria Red Bull X-Fighters, podobnie jak w poprzednich latach, zakłada rywalizację młodych talentów z gwiazdami dyscypliny. Meksykański przystanek udowodnił, że szansę na zwycięstwo mają nie tylko doświadczeni zawodnicy, lecz również debiutanci. Pierwsze lub inne wysokie miejsce Sherwooda w Calgary z pewnością wyniesie go do czołówki ulubieńców całej serii Red Bull X-Fighters.

Od 2007 roku, kiedy to Red Bull X-Fighters są rozgrywane w formie Światowej Serii, fani na całym świecie mogą podziwiać największe gwiazdy FMX. Zawody odbywały się na arenach do walk byków ?w Madrycie i Meksyku, w kamieniołomie w niemieckim Wuppertalu, czy na Sambadromie w Rio de Janeiro. Przystanek w Calgary z pewnością również będzie niezapomniany.

Kolejne edycje Red Bull X-Fighters 2009 odbędą się 27 czerwca w Teksasie, 16-17 lipca ?w Madrycie oraz 22 sierpnia w Londynie.

Lista startowa zawodników:
Mat Rebeaud CH
Robby Maddison AUS
Jeremy Stenberg USA
Jeff Fehr CAN
Andre Villa NOR
Eigo Sato JAP
Thomas Pages FRA
Charles Pages FRA
Nate Adams USA
Levi Sherwood NZL
Ben Milot CAN
Taka Higishino JAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>