RED BULL TRICKY ROULETTE

W miniony weekend (14-15 marca) w Deštné odbyły się największe czeskie zawody freeskiingowe ? Red Bull Tricky Roulette. Najlepsi czescy zawodnicy, Szczepan Karpiel i Jan Krzysztof z Polski oraz zawodnicy z USA, Szkocji, Niemiec, Słowenii, Słowacji, wzieli udział w niecodziennym połączeniu freeskiingu i hazardu, w którym wygranie 3 tysięcy euro zależało od szczęścia w ruletce i kościach…
„To była rzeczywiście zupełnie nowa forma rywalizacji? powiedział dziewiętnastoletni zwycięzca Robin Holub. ?Bardzo podobał mi się ten format zawodów, w którym uczestnicy w zupełnie inny niż dotychczas sposób podchodzili do ryzyka a poziom wykonywanych przez nich tricków był naprawdę wysoki? ? powiedział główny sędzia, David Kittlinger.
Dwudniowe zawody rozpoczęły się sesja kwalifikacyjną otwartą dla publiczności. Zarejestrowani uczestnicy starali się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności na 2 skoczniach i boxie. Sędziowie oceniali poziom trików i do finałowego starcia wybrali najlepszych zawodników.

Podczas niedzielnego finału 16 narciarzy rozpoczęło rywalizację od gry w ruletkę, na której zamiast liczb znajdowały się triki. Do kolejnego etapu, gdzie o wykonywanym triku decydował rzut kośćmi, przeszło już tylko 8 zawodników. W ścisłym finale, opartym ponownie na zasadach ruletki, wystartowali czterej najlepsi: Robin Holub, Pepe Kalensky, Mathias Kögel i Filip Taraba. ?Byłem mile zaskoczony warunkami podczas zawodów. Kicker można było spokojnie porównywać z tymi najlepszymi budowanymi w Europie lub Stanach? ? powiedział Filip Taraba.

„W niedziele było dosyć mgliście a na dodatek śnieg był mokry przez co miałem problemy z osiągnięciem dobrej prędkości. Na szczęście udało mi się pokonać złe warunki i wykonałem nawet takie triki jak switch 1080 i bio 900. Bardzo się cieszę z tego powodu. Próbowałem nawet wykonać switch 1440 (liczby określają ilość stopni w rotacji)? ? powiedział Pepe Kalensky.

Wśród zawodników pojawiła się jedna dama ? Zuzana Stromkova, która zaskoczyła wszystkich swoimi skokami. ?Atmosfera jest naprawdę niesamowita. Mam nadziejże już niedługo spotkam więcej kobiet biorących udział w takich zawodach! ? powiedziała.

Red Bull Tricky Roulette to zupełnie nowy format w zawodach freeskiingowych, gdzie oprócz umiejętności narciarskich liczyła się też żyłka hazardzisty i chęć niecodziennej rywalizacji. Zawodnicy musieli pokazać, że potrafią wykonywać świetne tricki na nartach i nie boją się ryzyka w hazardowej rywalizacji.

Wyniki Red Bull Tricky Roulette:
1. Robin Holub (CZE)
2. Pepé Kalenský (CZE)
3. Mathias Kögel (GER)
4. Filip Taraba (CZE)

4 myśli nt. „RED BULL TRICKY ROULETTE

  1. ..nieżle napisane..hehe..zupełnie jakby te słowa sączyły się z rubina.

  2. z tym rubinem to dobre porównanie pinki…ja bym zaśpiewał jeszcze piosenkę łubu dubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>