Red Bull. New Year. No Limits.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia nim zegar wybije północ w Las Vegas Robbie Maddison i Rhys Millen wezmą udział w projekcie Red Bull: New Year. No Limits. W ramach przedsięwzięcia pokonają granice możliwości: Maddison w najdłuższym skoku na motocyklu, Millen w zrobieniu backflipa samochodem terenowym…
Sylwestrowa Noc to czas, kiedy każdy chce zamknąć za sobą pewien etap życia i rozpocząć nowy. Najczęstsze noworoczne postanowienia dotyczą m.in. chęci by schudnąć, rzucić palenie albo nauczyć się obcego języka. Nie są to jednak postanowienia światowej klasy sportowców: Robbiego Madisona – gwiazdy motocross i Rhysa Millena mistrza driftingu.

Robbie już po raz drugi z rzędu Sylwestrową Noc spędzi na motocyklu w Las Vegas. W ubiegłym roku chwilę po północy 1 stycznia 2008 r. Maddison ?przefrunął? na swoim motocyklu nad boiskiem do amerykańskiego futbolu, pokonując dystans 98 metrów. Wówczas ustanowił rekord świata, który został dość szybko pobity.
?W tym roku 27-letni Australijczyk chce pobić rekord Guinessa w skoku wzwyż na motocyklu. Wybije się na swoim motocyklu na wysokość ponad 36 metrów i wyląduje na szczycie repliki Łuku Triumfalnego, który mierzy 30 metrów wysokości i stanowi część ekskluzywnego hotelu ?Paris? w Las Vegas. Maddison po wykonaniu rekordowego skoku, zeskoczy z wysokości ponad 15 metrów i wyląduje na specjalnie wybudowanej rampie.

?Podejmując wyzwanie w zeszłym roku miałem wątpliwości czy przeskoczę przez boisko futbolowe, jednak podczas przygotowań i treningów nabierałem pewności siebie. Ostatecznie zrealizowałem swój plan dwukrotnie. W tym roku obawy są znacznie większe. Nikt jeszcze nie wykonał takiego skoku, ale wierzę w siebie i myślę, że im więcej czasu poświęcę na przygotowania, niewykonalne stanie się możliwe? powiedział Maddison komentując tegoroczne wyzwanie Red Bull: New Year. No Limits.

Rhys Millen będzie podejmował równie karkołomne zadanie. Na przełomie roku planuje wykonać backflipa samochodem ciężarowym. Miejsce zmagań nie jest jeszcze potwierdzone, wiadomo natomiast, że będzie to Las Vegas. Samochód Millena będzie musiał pokonać dystans 25 metrów odległości i 15 metrów wysokość. 36-letni Nowozelandczyk przygotowywał się do tego skoku już w ubiegłym roku. Wówczas nieudane lądowanie podczas treningów uniemożliwiło mu podjęcie ostatecznej próby, jednak wzbudziło w nim olbrzymią determinację do zrealizowania swojego zamiaru.

Rhys Millen to zawodnik, który wiele razy udowodnił swoje nieprzeciętne zdolności. W 2005 roku został mistrzem formuły drift, w 2008 zdobył tytuł Mistrza świata Red Bull Drifting, światowy rekord w zawodach Pikes Peak International Hill Climb 2007 również należy do niego. Ponad to Millen w roli kaskadera wystąpił w kilku reklamówkach oraz filmach fabularnych m.in.: ?Diukowie Hazardu?, czy ?Za szybcy za wściekli: Tokyo Drift?.

?Prawa fizyki oraz dynamika pojazdu zostały maksymalnie wykorzystane. Błąd, jaki poprzednio popełniłem, wynikał ze złej kalkulacji. Moje ciało może być połamane, ale mój umysł nigdy? komentuje Rhys. ?W tym roku ludzie będą świadkami pierwszego w historii backflipu wykonanego samochodem terenowym!? dodaje.

Maddison i Millen, aby jak najlepiej przygotować się do historycznego projektu, trenują w Los Angeles w ośrodku terenowym Red Bull Compound.


2 myśli nt. „Red Bull. New Year. No Limits.

  1. ..jest jakis filmik w necie i juz wiadomo ze tym maluchem zrobil fikolka

  2. Salto samochodem? Czysta głupia amerykańska akcja, a Red Bull się tym jara.
    Żenada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>