RED BULL DOWNSTAIRS

W niedzielny poranek w Amsterdamie siedmiu Holendrów i Czech wzięło udział w niezwykłym downhillowym wyścigu rowerowym. Płaskie ukształtowanie terenu w Holandii uniemożliwia rozegranie tego typu zawodów w tym kraju. Brak wzniesień nie był jednak problemem dla gwiazd BMX i starcie rowerzystów odbyło się w przeznaczonym do rozbiórki 11-piętrowym budynku w centrum miasta…

Spośród wszystkich europejskich miast Amsterdam słynie z największej ilości rowerów przypadających na jednego mieszkańca. Mimo popularności, jaką cieszą się w Holandii jednoślady, niziny uniemożliwiają rozgrywanie downhillowych zawodów. Rozwiązanie problemu braku wzgórz zniknęło w momencie pojawienia się pomysłu zorganizowania wyścigu w 11-piętrowym budynku dawnej poczty w centrum Amsterdamu. Ośmiu światowej klasy zawodników BMX, zjechało po 400 metrowym torze, składającym się z 324 stopni. 11 pięter i pięćdziesiąt metrów wysokości dzieliło start tej nietypowej rywalizacji od mety.

?Muszę przyznać, że miałem mieszane uczucia, kiedy podjęliśmy się tego wyścigu w zdemolowanym budynku. Jednak chęć zrealizowania zjazdu downhillowego w Holandii okazała się silniejsza. Stroma
i wąska klatka schodowa, zdemolowane piętra wszystko to sprawiało, że wyścig był naprawdę trudny. Zamiast skakać nad pniami, korzeniami, gałęziami, tutaj musieliśmy zmierzyć się z gruzem, kablami, drutami? – powiedział Ivo van der Putten (Holandia). Ten 22-letni zawodnik wygrał rywalizację pokonując m.in. Basa de Beyera (Holandia), Michala Prokopa (Czechy) i Joosta Wichmana (Holandia).

?Kiedy zapytano mnie, czy chcę wziąć udział w wyścigu w Amsterdamie, pomyślałem że to żart. Teraz jestem szczęśliwy, że udało mi się zjechać w jednym kawałku ? zadrapania i siniaki zawsze są wliczone w cenę? ? powiedział po zawodach Czech, Michal Prokop.

Tuż po zakończeniu wyścigu rowerzyści niepostrzeżenie opuścili budynek i wtopili się w tłum ludzi na ulicy. Starcie gwiazd BMX w centrum rowerowej stolicy Europy było zupełnie niezauważalne dla mieszkańców miasta.

Budynek poczty (POST CS) powstał w 1968 roku i przez 36 lat był wykorzystywany jako główna sortownia pocztowa w Holandii. Obecnie budynek przeznaczony jest do rozbiórki, która ma się zakończyć w sierpniu. Na miejscu dawnej poczty powstanie nowoczesny kompleks biurowy.

Wyniki zawodów:
1. Ivo van der Putten (Holandia)
2. Bas de Bever (Holandia)
3. Michal Prokop (Czechy)
4. Joost Wichman (Holandia)
5. Rob van den Wildenberg (Holandia)
6. Raymon van der Biezen (Holandiaquad)
7. Frank Heijne (Holandia)
8. Jurg Meijer (Holandia)

5 myśli nt. „RED BULL DOWNSTAIRS

  1. weźcie to poprawcie…

    Brak wzniesień nie był jednak problemem dla gwiazd BMX
    Ośmiu światowej klasy zawodników BMX
    Starcie gwiazd BMX w centrum

  2. Chlopaki w klipach ciosali.git!

    Ogolnie kolejna marketingowa papka w stylu zjazd z kopca na desce.takie czasy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>