Próba bicia rekordu w wysokości skoku na motocyklu

W najbliższą sobotę 25 lipca w Chicago w ramach Red Bull High Rise Ronnie Renner wykona próbę pobicia własnego rekordu w skoku wzwyż na motocyklu. Skok Rennera odbędzie się w trakcie corocznej uroczystości Venetian Night, która w tym roku ma zgromadzić pół miliona widzów.

Red Bull High Rise to kolejna próba pobicia własnego rekordu przez Ronniego Rennera. W 2007 roku Amerykanin zdobył złoty medal w konkurencji Step Up rozgrywanej w ramach letniej edycji X Games. Rok później w Kalifornii wybił się na motocyklu na wysokość 18 metrów ustanawiając przy tym rekord świata! W tym roku w Chicago, Renner będzie starał się pokonać ten rekord wybijając się z wysokiej na ponad 9 metrów i szerokiej na 20 metrów rampy.

„Ustanawiając rekord świata w ubiegłym roku, wiedziałem, że mogę dać z siebie znacznie więcej i osiągnąć lepszą wysokość. Chicago okazało się doskonałym miejscem do realizacji tego celu w tym roku? powiedział Renner.

Podobnie jak przed zeszłoroczną próbą bicia rekordu, Renner trenował w południowej Kalifornii na specjalnie dla niego zbudowanym quarterpipie.

Skok Ronniego będzie kolejnym rekordowym wyzwaniem. Pierwszą próbą spektakularnego bicia rekordu na motocyklu był wyczyn Robbiego Madisona, który pobił rekord długości lotu na motocyklu, przelatując z prędkością 154 km/h dystans 98 metrów nad boiskiem do Amerykańskiego footballu. W Sylwestrową Noc 2008 Maddison na oczach 300 tysięcznego tłumu skoczył motocyklem na 32 metry wzwyż i wylądował na replice Łuku Triumfalnego znajdującej się w Las Vegas a w połowie lipca tego roku wykonał backflipa nad otwartym Tower Bridge w Londynie.
Parę fotek z zeszłorocznego wydrzenia w czytaj więcej.

Jedna myśl nt. „Próba bicia rekordu w wysokości skoku na motocyklu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>