Mistrzostwa Polski w DH Wisla 20 lipca

Downhillowe Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest zbliżają się wielkimi krokami – już w ten weekend w Wiśle rozstrzygnie się decydujący wyścig.
Wszelkie informacje w czytaj więcej
Najważniejsza impreza downhillowa sezonu ? Mistrzostwa Polski DH odbędzie się 20 lipca w Wiśle pod szyldem Diverse Downhill Contest. Wszystkich pasjonatów i fanów kolarstwa grawitacyjnego zapraszamy już w najbliższy weekend do Wisły, gdzie na nowej trasie na Stożku rozstrzygnięta zostanie batalia o koszulkę Mistrza Polski. Trasa wytyczona przez ?sztandarowego rozkminiacza tras DH Contesów? Arka Perina gwarantuje sporo wrażeń. Szybkie trawersy, skocznie i ciasne bandy między drzewami to już standard Diverse Downhill Contest. Na Stożku najwięcej emocji budzi gap skocznia, na której można zyskać cenne dziesiątki sek, wszystkie trudniejsze fragmenty posiadają różne objazdy. Nowy i warty podkreślenia aspekt trasy na Stożku to właśnie wielowątkowość i zróżnicowanie linii przejazdu. Co więcej cała trasa to jedna wielka łamigłówka: jak złożyć się w zakręt, które korzenie przeskoczyć, górą czy dołem trawersu – na te wszystkie pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zresztą sprawdźcie sami? Z trasą DH jest jak z dobrą kochanką, musi być wymagająca… śmieje się Siara błądząc gdzieś w wyobraźni w poszukiwaniu idealnej linii?

O oficjalne tytuły Mistrza Polski mogą walczyć zawodnicy posiadający licencje Polskiego Związku Kolarskiego: elita, masters, junior, kobiety. Pozostałe kategorie: hobby full, hobby hardtail, hobby junior ściagają się o nagrody i punkty Diverse Downhill Contest, ale zwyczajowo już przyjęło się i te kategorie traktować jak nieformalne Mistrzostwa Polski amatorów, a w demokracji nikomu nie zabronimy mieć swoich poglądów na tą kwestię.

Info o godzinach zapisow, treningow, biuro zawodów, linki do noclegów ? wszystkie te informacje znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy: www.freestyle.pl/downhill

Sponsorem Mistrzostw Polski w zjeździe Diverse Downhill Contest są: Diverse, Nissan, Festina, Prong.

4 myśli nt. „Mistrzostwa Polski w DH Wisla 20 lipca

  1. wpadać, będzie popis kolarskich sztuczek na mega trudnej trasie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>