Masters of Dirt – Nowa Gwiazda w Spodku!


Z radością informuję, że w polskiej edycji Masters Of Dirt wystąpi utalentowany, 16-letni zawodnik, Kai Haase z Berlina. Będzie walczył z prawie dwukrotnie starszymi rywalami i chociaż różni ich prawie wszystko, łączy jedna podstawowa dla Freestyle Motocrossu sprawa: bezproblemowe wykonywanie salta w tył. Foto i info o zawodniku w czytaj więcej.

Ma 16. lat i wszelkie dane, żeby stać się nowym talentem na scenie FMX. Jego pierwszym słowem w życiu nie było „mama”, ale „motor”. Właśnie wykręcił pierwsze salto w tył i z całych sił trenuje do występu w polskiej edycji Masters Of Dirt?

Kai Haase zaczął jeździć w motocrossie, gdy miał zaledwie 3. lata. Przykład dawał ojciec, który sam startował w terenowych wyścigach motocyklowych. Kai okazał się zdolnym uczniem. Jako trzylatek zniszczył opony w swoim rowerze przez wykonywanie kontrolowanych uślizgów podczas hamowania. Szybko stało się jasne, że pasjonuje go ekstremalna jazda na dwóch kołach. Pierwszy kontakt z rampami do skoków nastąpił za czasów ścigania na motocyklu o pojemności silnika 85 cm?. Jednak z powodu ogromnych kosztów uczestnictwa i specyficznego klimatu rywalizacji, Haase nie osiągnął większych sukcesów w Mistrzostwach Niemiec. Na szczęście zachował ogromne serce do jazdy, skromność i szacunek do innych ludzi. Na początku roku Kai został zmuszony do samodzielnego zdobywania funduszy na dalsze starty i zdecydował się w pełni poświęcić Freestyle Motocrossowi. W tej decyzji od początku wspiera go Sebastian „Busty” Wolter ? legenda niemieckiego FMX-u, jeden z najlepszych Europejskich zawodników i wielki showman. Kai i Busty wystąpią już 17. i 18. października podczas polskiej edycji Masters Of Dirt w katowickim Spodku. Na razie uzdolniony 16-latek przygotowuje się do debiutu w hali. W tym sezonie poznał zarówno smak sukcesu (kilka dni temu wykręcił pierwszego Backflipa) jak i bólu (złamane ramię podczas). Młody zawodnik z Berlina czyni ogromne postępy i wszystko wskazuje na to, że w Katowicach rozbłyśnie nowa gwiazda!

Bilety na Masters Of Dirt można zdobyć na stronie www.ticketpro.pl, w ogólnopolskiej sieci sprzedaży Ticketpro oraz w sklepach Media Markt, Saturn i Empik.

info: www.spodekFMX.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>