FIAT Big Air

Za niecałe dwa tygodnie będziemy świadkami największej w historii zimowej imprezy freestylowej w Polsce. Już 28 lutego 2009 roku podczas zawodów Fiat Big Air, 16 najlepszych snowboardzistów i 16 najlepszych narciarzy w Europie zmierzy się z Wielką Krokwią w Zakopanem…
Pierwszy raz w historii reprezentanci naszego kraju w snowboardzie (m.in.: Michał Ligocki, Wojtek Pająk, Jakub Honcz czy Kuba Dytkowski) oraz na nartach (Staszek Karpiel, Marek Doniec, Szczepan Karpiel i Jan Krzysztof) zmierzą się z zaproszonymi zawodnikami z Europy na największej skoczni jaka kiedykolwiek powstała w Polsce.

Organizatorzy spodziewają się, że impreza przyciągnie kilka tysięcy osób. Z pewnością góralski klimat imprezy, związany z Rokiem Sabały, zachęci ich do gorącego dopingu. Przyda się on naszym zawodnikom gdyż poprzeczka została ustawiona naprawdę bardzo wysoko. Nie tylko będą konkurować z najlepszymi zawodnikami w swojej dyscyplinie ale będą musieli zmierzyć się z potężną konstrukcją o wysokości ponad 8 i długości 30 metrów, która stanie na Wielkiej Krokwii. Pozwoli ona narciarzom i snowboardzistom na pokazanie najbardziej technicznych ewolucji podczas lotów na odległość przekraczającą 20 metrów.

Ostatni weekend ferii przyniesie wszystkim odwiedzającym Zakopane niesamowite emocje. Chociaż na Skoczni im. Stanisława Marusarza pobitych już było wiele rekordów, tak zakręconych i widowiskowych skoków nikt tam jeszcze nie widział.
Pula nagród to 40.000PLN w gotówce!
FRESKIING

1 miejce – 10.000PLN
2 miejsce – 5.000PLN
3 miejsce – 3.000PLN
4 miejsce – 2.000PLN

SNOWBOARD

1 miejce – 10.000PLN
2 miejsce – 5.000PLN
3 miejsce – 3.000PLN
4 miejsce – 2.000PLN

7 myśli nt. „FIAT Big Air

  1. pozdro dla fiata
    wyrabia sie z autami i widac ze z eventami takze ;)

  2. pajak, dytko, brelok super! ale honcz?? on ma reprezentowac polakow?? slabo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>