Burton & 36i6 Easter Jam fotorelacja

9 kwietnia w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody snowboardowe Burton & 36i6 Easter Jam. W zasadzie nie były to zawody, ale bardzo luźny Jam Session z nagrodami od firmy Anon, na którym to zjawiło się prawie 70 osób by wspólnie ?posurfować w pełnym słońcu?, ale może zacznijmy od początku…
Kiedy to dwa dni przed samymi zawodami na ?lodowcu białczańskim? w snowparku pojawiła się ekipa mająca za zadanie przygotować go do czwartkowego wydarzenia, już wiadomo było, że nie będzie to ?kolejne jam session?. Po pierwsze na Kotelnicy ?pełna palma? ponad 20 stopni i prawie bezchmurne niebo, a po drugie nagrody od sponsorów, czyli aż 30 sztuk okularów Anon spowodowały, że nazwa Easter Jam szybko została zastąpiona przez ?Okular Jam?. Dodatkowo do naszej dyspozycji ratrak, łopaty, grabie i przede wszystkim konkretna ekipa w składzie Jan Wolak, Łukasz Kosmowski (BRTN), Maciek Heczko (Serum Grupa), Boniek, Skóra (pan fotograf) i Kuba ?Stajla? Pawlikowski, oraz Piotr ?Zelo? Zelek z Zako.
Jeśli chodzi o sam park to przez dwa dni ?dzielnym szejperom? udało się przygotować naprawdę fajne lajny. ?Po staremu? zostały łamany boks, rainbow i rurka natomiast zlikwidowany został piknik, długi czerwony boks, łamany boks i lajn dwóch chopek, który zastąpiony został przez jedną ale konkretną, która w dzień samej imprezy nie jednemu ze snowboardzistów przypadła do gustu. Dodatkowo pojawił się jeszcze spin z boksikiem, który również dawał naprawdę fajne opcje zabawy.
Prawdziwą rewelacją okazały się przeszkody umieszczone na dole naszego parku. Głównymi ich pomysłodawcami byli Zelo i Stajla. Quoter i corner, który znajdował się tam do tego czasu, zostały zmieniony na platformę na której znaleźć można było mini Quoterek z długim czerwonym boksem umiejscowionym jako coping, znaleźć się na nim można było wskakując na płaską część przez ?deskorolkowy? London gap lub wjeżdżając jak na zwykły funbox, do tego po wykonanym lip triku na zjeździe z owej konstrukcji czekał na nas jeszcze krótki boks i kolejny ale mniejszy gap. Było to doskonałe miejsce do zakończenia przejazdu po parku. Jeśli jednak przeszkoda ta nie pasowała, któremuś z raiderów do dyspozycji na dole parku był jeszcze drewniany pool jam i piknik table wbity pod górkę. Oprócz przeszkód jibowych udało się jeszcze zbudować bardzo fajną chopkę ( około 9 m płaskiego ) na której rządzili Zefal, Tylka, Wolak ( Jasiek ) i Gumka oraz paru innych riderów i riderek.
Podsumowując był to istny ?fun park?, a dwa dni przygotowań minęły w świetnej atmosferze zabawy, dobrej pogody i ciągłego testowania przeszkód.
Jeśli chodzi o sam czwartek to nasi ?nigdy nie mylący się? synoptycy zapowiadali opady deszczu, który tego dnia jednak postanowił nam odpuścić i na Kotelnicy Białczańskiej pojawiło się słońce w towarzystwie ponad 50 raiderów, którzy po odebraniu promocyjnego karnetu w cenie 35 zeta zaczęli zabawę w naszym parku.
Od godz. 11.30 ruszył Jam Session, którego formuła okazała się strzałem w dziesiątkę. Sędziowie oceniali najlepsze lajny, pomysłowość, styl, zaangażowanie, różnorodność trików i wykorzystywanie przeszkód, a komentator od razu przywoływał do siebie wyróżniających się w tym dniu zawodników, którzy nagradzani byli okularami Anon.
Triki sypały się gęsto na wszystkich przeszkodach, do tego zero spiny, świetna pogoda, dobra muzyka zagwarantowana przez ekipę Red Bull?a. Dopisali również zawodnicy. ?Na starcie? oprócz młodych żądnych sławy (heheh) raiderów pojawiły się również bardziej znane twarze takie jak między innymi Marcin Kordek, Maciek ?Plaster? Przężak, Damian ?Zefal? Świder, Tomek ?Tylka? czy ekipa 79th, Snowtown i Roninsnowobards. Jak ?korzystać z nowej przeszkody? pokazywali również Stajla i Zelo ;) Wszystko co działo się podczas imprezy, oraz jej przygotowań znajdziecie w foto relacji, a wkrótce i w formie video.
Podsumowując śmiało mogę napisać, że była to jedna z najlepszych imprez w tym sezonie i miejmy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie ?Okular Jam? zagości na Kotelnicy Białczańskiej.
Dzięki dla organizatorów, którymi byli :Burton, 36i6, Analog, Gravis, Anon, Grupa Serum i Kotelnica Białczańska. 
Foto – goodshot.pl

easter jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jameaster jam
easter jam

5 myśli nt. „Burton & 36i6 Easter Jam fotorelacja

  1. kuuuurde widze ze mistrz było. Spocik na ostatniej sekwie jest lodrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>