Australijczyk wygrywa Red Bull X-Fighters w Kanadzie

21 tysięcy fanów świętowało zwycięstwo Australijczyka Robbiego Maddisona podczas drugiego przystanku Red Bull X-Fighters, który 30 maja odbył się w Stampede Park w Calgary. Drugie miejsce zajął Eigo Sato (Japonia). Zeszłoroczny Mistrz Światowej Serii Red Bull X-Fighters Szwajcar Mat Rebeaud zajął trzecie miejsce…

W sobotni wieczór w kanadyjskim Stampede Park w finałowym starciu 28-letniemu Australijczykowi udało się opanować emocje i pokonać Japończyka, Eigo Sato. ?Nie mogę w to uwierzyć. Marzenia się spełniają, a ciężka praca się opłaca. Cały dzień był niewiarygodny. Od samego początku miałem przeczucie, że mogę dzisiaj wygrać, a po zwycięstwie w ćwierćfinale nad Nate?m Adamsem wiedziałem, że muszę iść na całość? – powiedział Maddison. Amerykanin Nate Adams postawił wszystko na jedną kartę i chcąc wygrać, wykonał 360. Jednak to nie wystarczyło, bo Maddison wygrał wyższym poziomem jazdy podczas wszystkich rund.
Debiutant 17-letni Levi Sherwood, którego zwycięstwo podczas pierwszego przystanku Red Bull X-Fighters 2009 w Meksyku zaskoczyło wszystkich, tym razem zawiódł swoich fanów i zajął dopiero siódme miejsce. Czterosuwowy silnik w porównaniu do dwusuwowych silników pozostałych zawodników, okazał się znaczną przeszkodą w starcie młodego Australijczyka.
Jeff Fehr – lokalna gwiazda freestyle motocross – zakończył na pozycji dziewiątej. Jego fani przybyli na zawody ubrani w koszulki Calgary Flames. Gwiazda ligi NHL Dion Phaneuf osobiście wręczył Kanadyjczykowi koszulkę drużyny. ?To był niesamowity skok adrenaliny. Zrobiłem wszystko, co mogłem przed rodzinną publicznością. Konkurencja była duża, ale i tak jestem zadowolony z osiągniętego wyniku? powiedział Fehr.

Jedna myśl nt. „Australijczyk wygrywa Red Bull X-Fighters w Kanadzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>